Publikacje prasowe

PEUGEOT Polska sponsorem strategicznym prestiżowego GARMIN Iron Triathlon 2016

28.06.2016

PEUGEOT Polska sponsorem strategicznym prestiżowego GARMIN Iron Triathlon 2016

Marka PEUGEOT od zawsze kojarzona jest ze sportem. Na początku tego roku potwierdziła swoją klasę w tej dziedzinie, kiedy Peugeot 2008 DKR odniósł spektakularne zwycięstwo w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar. Na polskim rynku PEUGEOT również angażuje się w wydarzenia sportowe, będąc chociażby od 2012 roku sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej, między innymi na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

PEUGEOT jest również sponsorem strategicznym innego prestiżowego wydarzenia sportowego w Polsce - tegorocznej edycji Garmin Iron Triathlon. Jest to najstarszy, a także jeden z największych i najpopularniejszych cykli triathlonowych w naszym kraju. W jego skład wchodzi pięć edycji:
- 22.05.2016 Garmin Iron Triathlon Piaseczno
- 05.06.2016 Garmin Iron Triathlon Ślesin
- 19.06.2016 Garmin Iron Triathlon Radków
- 03.07.2016 Garmin Iron Triathlon Stężyca
- 17.07.2016 Garmin Iron Triathlon Elbląg

PEUGEOT Polska sponsorem strategicznym prestiżowego GARMIN Iron Triathlon 2016

W imprezie może wziąć udział każdy, kto dokona zgłoszenia przez oficjalną stronę imprezy www.irontriathlon.pl. Zawody przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.

Na każdej z imprez zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów:
- 1/4 IM (0,95 km pływania - 45 km jazdy na rowerze -10,55 km biegu)
- 1/8 IM (0,475 km pływania - 22,5 km jazdy na rowerze - 5,275 km biegu)

Dodatkowo, zawodnicy mają możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie na "ćwiartce", w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

Imprezą towarzyszącą jest Garmin Kids - zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się 4 najlepsze "ćwiartki" lub 4 najlepsze zawody na dystansie 1/8 IM. Etap górski będzie obowiązkowy, natomiast jeśli ktoś nie będzie mógł wystartować w Radkowie, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu to także zostanie sklasyfikowany w "generalce". Do ogólnego czasu "Ironmana na raty" takiej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tej najcięższej imprezie w cyklu.

Główną klasyfikacją generalną cyklu GARMIN Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8 IM będzie "Battle of the sexes" czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych.

W wielkim finale cyklu w Elblągu do wygrania będzie najnowszy PEUGEOT 2008, który właśnie debiutuje na polskim rynku. Model ten był dla inżynierów PEUGEOT Sport inspiracją przy konstrukcji zwycięskiego PEUGEOT 2008 DKR. Jest to więc idealny samochód dla osób ze sportową żyłką.

PEUGEOT Polska sponsorem strategicznym prestiżowego GARMIN Iron Triathlon 2016

PEUGEOT 2008 już w momencie pojawienia się na rynku w 2013 r. szybko zdobył uznanie klientów dzięki charakterystycznemu stylowi i pewnemu zachowaniu na drodze. Łączna sprzedaż na całym świecie wyniosła 585 tys. sztuk (wg danych na koniec marca 2016), a przejawem sukcesu sprzedażowego w Europie było miejsce wśród trzech najpopularniejszych modeli w tym segmencie.

Dziś PEUGEOT 2008 pokazuje nową mocniejszą, atrakcyjną i wyrazistą stylistykę SUV-a, która ma mu pomóc w umocnieniu jego pozycji rynkowej. Poszerzone nadkola, nowy grill i osłony podwozia, ale też nowy kolor lakieru Czerwony Ultimate podkreślają emanującą z sylwetki moc i solidną konstrukcję. Znany już polskim klientom PEUGEOT i-Cockpit® idealnie oddaje styl jazdy modelem 2008 łączącym intuicyjność, dynamikę i bezpieczeństwo.

Grip Control, system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, zapewnia nowemu modelowi sprawne poruszanie się w każdym terenie. Dlatego też PEUGEOT 2008 z opcją Grip Control jest wyposażony w specjalne opony całoroczne Mud & Snow, przystosowane również do jazdy w zimie.

W wyposażeniu PEUGEOT 2008 pojawiła się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLinkTM i Apple Carplay®, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist, które w tym segmencie są rzadkością.

W konkursie z nagrodą główną wezmą udział wszyscy, którzy ukończyli cztery starty na dystansie 1/4 IM lub na dystansie 1/8 IM z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016 i osobiście stawią się w czasie finału w Elblągu.

PEUGEOT Polska sponsorem strategicznym prestiżowego GARMIN Iron Triathlon 2016

W ostatniej edycji GARMIN Iron Triathlon 2016 w Elblągu weźmie między innymi udział Tomasz Chodkiewicz - Dyrektor Sprzedaży do Firm Peugeot Citroën DS, od kilku lat z powodzeniem startujący w różnych zawodach sportowych - triathlonowych, ale również maratonach i ultramaratonach.

Źródło: Peugeot Polska