Publikacje prasowe

We Francji ruszyła linia nowego silnika turbo EB

06.11.2013

We Francji ruszyła linia nowego silnika turbo EB

Grupa PSA Peugeot Citroen dokonała niedawno otwarcia linii produkcyjnej nowego silnika EB Turbo PureTech na terenie zakładu Francaise de Mecanique w Douvrin (Pas-de-Calais).

Grupa PSA Peugeot-Citroen zainwestowała w uruchomienie produkcji gamy silników EB PureTech łącznie kwotę 893 mln EUR, w tym:
- 455 mln EUR przeznaczono na prace badawczo-rozwojowe,
- 438 mln EUR przeznaczono na budowę linii produkcyjnej we Francji

Produkcja seryjna rozpocznie się z początkiem marca 2014 roku, a roczna zdolność produkcyjna linii wynosić będzie 320 000 sztuk./

Nowy, 3-cylindrowy silnik benzynowy cechuje się według zapewnień koncernu wysoką wydajnością, kompaktowymi wymiarami i modułową budową i jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Najważniejsze punkty:
- moc od 110 do 130 KM
- zużycie paliwa i emisja CO2 obniżone o 18% i wynoszące od 102 do 110 g CO2/km) w porównaniu do już i tak niskoemisyjnych, wolnossących silników wchodzących w skład gamy jednostek oferowanej przez grupę
- znacznie obniżona masa i mniejsze wymiary przyczyniające się do zapewnienia osiągów i przyjemności prowadzenia na najwyższym oferowanym na rynku poziomie
- modułowa konstrukcja: 40% elementów silnika pochodzi z wersji wolnossącej
- już obecnie silnik spełnia wymagania normy Euro 6.1, która będzie obowiązywała od września 2014
- 121 patentów technologicznych zgłoszonych przez grupę

Już od marca przyszłego roku omawiany silnik ten będzie montowany w modelach Citroen C4 (110 g CO2/km) oraz Peugeot 308 (107 g CO2/km), następnie w Peugeot 208 (105 g CO2/km), a od lipca 2014 w egzemplarzach Citroena C3 i DS3 (105 g CO2/km).

Silnik ten będzie produkowany we Francji i montowany w modelach aut produkowanych w zakładach Grupy PSA Peugeot Citroen w Europie. Od 2015 roku będzie również wytwarzany w Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach z przeznaczeniem na lokalne rynki.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych, przyjaznych dla środowiska technologii silnik EB Turbo PureTech pozwoli Grupie PSA Peugeot Citroen umocnić swoją pozycję lidera w dziedzinie produkcji samochodów o niskiej emisji CO2.

źródło: www.samar.pl