Publikacje prasowe

Światowa premiera w PEUGEOT 208: dwa lakiery strukturalne dostępne w seryjnej produkcji

07.04.2015

światowa premiera w peugeot 208 - dwa lakiery strukturalne dostępne w seryjnej produkcji

Podczas 85. edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie nowy PEUGEOT 208 został zaprezentowany w energetycznym i żywym lakierze Orange Power. Obecnie do oferty dołączą dwa innowacyjne lakiery strukturalne: Ice Grey i Ice Silver, zapewniające niespotykany efekt wizualny. Po raz pierwszy na świecie lakiery tego typu będą dostępne w seryjnie produkowanych samochodach. Ofertę uzupełniają dodatkowe możliwości personalizacji - pakiet Lime Yellow, oraz Menthol White, które mogą pojawić się zarówno na elementach nadwozia jak i we wnętrzu kabiny.

Nowy PEUGEOT 208 - kompleksowo dopracowane detale i wysoka jakość

Nowy PEUGEOT 208, który wejdzie do sprzedaży w Europie w czerwcu 2015 roku, został wyposażony w solidne atuty: wyrazisty, sportowy styl, zaawansowane technologicznie rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo, czy nowe silniki Euro6 PureTech i BlueHD - oszczędne i efektywne zarazem. Poza nowym metalizowanym lakierem Orange Power zaprezentowanym podczas Salonu w Genewie, oferta kolorów nadwozia została poszerzona o:

Dwa zupełnie nowe lakiery strukturalne

W momencie wprowadzenia do sprzedaży nowy PEUGEOT 208 będzie dysponował dwoma innowacyjnymi lakierami nadwozia całkowicie zrywającymi z dotychczasowymi, tradycyjnymi propozycjami: Ice Grey i Ice Silver. Lakiery te mają wiele zalet:

- Wyróżniają się na tle innych i są bardzo atrakcyjne wizualnie. Matowe, aksamitne wykończenie doskonale eksponuje sylwetkę samochodu i podkreśla jego dynamiczny i nowoczesny styl. Nowe lakiery silnie reagują na zmiany oświetlenia - gra światłocieni przyciąga wzrok w odróżnieniu od zwykłych matowych lakierów, które spłaszczają bryły i sprawiają, że linia staje się mniej wyraźna;

- Oba lakiery są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu, niż klasyczne matowe lakiery. Są również bardzo odporne na drobne zarysowania i dobrze znoszą częste mycie pod ciśnieniem lub w myjni mechanicznej (bez woskowania);

- Dzięki wprowadzeniu do wielkoseryjnej produkcji lakiery te, zazwyczaj bardzo drogie (ich cena może sięgać 6000 euro!) i zarezerwowane dla krótkich serii produkcyjnych lub samochodów premium produkowanych w tradycyjny sposób, są teraz dostępne w cenie lakierów perłowych. Ich cena w Europie sytuuje się na poziomie poniżej 800 euro, czyli zaledwie o 180-20 euro więcej w stosunku do lakieru metalicznego.

Z technicznego punktu widzenia jest to prawdziwe osiągnięcie, chronione międzynarodowym patentem. Nowe lakiery są nanoszone bespośrednio w zakładzie w Poissy (Francja). Ich wprowadzenie do produkcji przemysłowej wymagało specjalnych prac rozwojowych trwających blisko 4 lata. Spodnie powłoki (zabezpieczenie antykorozyjne, lakier bazowy i kolor bazowy) są takie same jak w klasycznym lakierze metalicznym. Cała innowacja tkwi w składzie i nakładaniu wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego. Lakiery te zawierają składniki strukturalne oraz drobne cząstki krzemionki i mikrokulki poliamidu. Cząstki krzemu zatopione w żywicy zapewniają matowe wykończenie i ziarnistą fakturę, a także wytrzymałość, podczas gdy mikrokulki poliamidu nadają powłoce lakieru charakterystyczną strukturę.

Ponieważ dolne warstwy podkładowe są identyczne, na tym samym automatycznym stanowisku można nakładać lakier klasyczny jak i strukturalny. To innowacyjne rozwiązanie produkcji zapewnia jej większą elastyczność, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie nowych lakierów na szeroką skalę i ich zaoferowanie po konkurencyjnej cenie.

Oba nowe lakiery Ice Grey i Ice Silver dają zdecydowanie odmienny efekt:
- Ice Grey jest przesycony elegancją, nowoczesnością
- Ice Silver kojarzy się z dynamiką, siłą i mocą (jest zresztą dostępny w sportowych wersjach nowego PEUGEOT 208 GTi i GTi by PEUGEOT Sport).
Nowe lakiery wyraźnie wskazują kierunek strategii marki i są doskonałym przykładem potencjału PEUGEOT oraz jego umiejętności wyróżnienia się i przechodzenia w stronę wyższego segmentu rynku.

Łącznie paleta kolorów nadwozia nowego PEUGEOT 208 obejmuje 13 lakierów w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którzy coraz bardziej chcą się wyróżnić i poszukują unikalnych produktów:
- 2 lakiery niemetaliczne (Blanc Banquise i Gris Hurricane)
- 7 lakierów metalicznych (Orange Power, Szary Aluminium, Szary Shark, Czarny Perla Nera, Niebieski Virtuel, Niebieski Dark, Czerwony Rubi)
- 1 lakier perłowy (Biały Perle)
- 2 lakiery strukturalne (Ice Grey i Ice Silver)
- 1 dwukolorowe nadwozie (czarny, matowy lakier strukturalny połączony z Czerwonym Verni, dostępne wyłącznie w 208 GTi by PEUGEOTSport)

Zupełnie nowe możliwości personalizacji

Nowy PEUGEOT 208 jest zdecydowanie samochodem swoich czasów i oprócz bogatej gamy wersji i wyposażenia, proponuje również oryginalną ofertę personalizacji wnoszącą powiew świeżości na rynku.

Montowane fabrycznie dwa pakiety personalizacji nadwozia, będą dostępne już od drugiego poziomu wyposażenia. Pakiet Menthol White w połączeniu z lakierem Orange Power został zaprezentowany na salonie w Genewie. Białe akcenty kolorystyczne pakietu MENTHOL White wnoszą do wnętrza auta nutę dynamiki i elegancji. Nowy pakiet Lime Yellow jest zaskakująco nowoczesny i na luzie. Świetnie również wygląda z lakierem strukturalnym Ice Silver.

Każdy z zestawów obejmuje:
- grill "EQUALIZER" znakowany termicznie w kolorze z efektem 3D*;
- czarną błyszczącą listwę ozdobną grilla;
- czarne błyszczące obramowania świateł przeciwmgielnych z grawerowaną laserowo cienką, kolorową wstawką*;
- napis PEUGEOT z przodu i tyłu w kolorze pakietu*;
- obudowy lusterek bocznych w perłowoczarnym kolorze Czarny Perla Nera i barwione klosze kierunkowskazów*.

* (w kolorze wybranego pakietu)

Pakiety Menthol White i Lime Yellow obejmują również elementy wykończenia kabiny , które można wybrać niezależnie od elementów nadwozia (w zależności od koloru i pakietu personalizacji nadwozia). Dostępne elementy wykończenia kabiny pozwalają stworzyć atrakcyjne, nowoczesne i wyróżniające się wnętrza, starannie dopracowane w najdrobniejszych detalach:
- Siedzenia sportowe ze skóry ekologicznej Prestige łączonej z tkaniną Oxford z kolorowymi przeszyciami*;
- Podłokietniki w boczkach drzwi z kolorowymi przeszyciami*;
- kolorowe nakładki na uchwyty przednich i tylnych drzwi*;
- kolorowe elementy w desce rozdzielczej*;
- Kierownica pokryta perforowaną skorą licową z kolorowymi przeszyciami*;
- Mieszek dźwigni zmiany biegów z kolorowymi przeszyciami*;
- Matowo wykończone, chromowane elementy ozdobne w nawiewach;
- Regulacja wysokości siedzenia pasażera.

* (w kolorze wybranego pakietu)

Bogata paleta dostępnych kolorów, oferta personalizacji nadwozia i kabiny oraz nowe felgi o innowacyjnym wykończeniu (klasyczne diamentowane, częściowo diamentowane lub grawerowane laserowo) nowego PEUGEOT 208 stanowią atrakcyjną ofertę spełniającą dzisiejsze oczekiwania klientów szukających samochodu, który pozwoli im się wyróżnić.

źródło: peugeot.pl