Publikacje prasowe

PEUGEOT DESIGN LAB zaprezentuje swój nowy projekt
na targach Milan Design Week 2014

10.02.2014

Peugeot Design Lab na targach Milad Design Week 2014

Studio projektowe PEUGEOT DESIGN LAB, pracujące dla klientów spoza branży motoryzacyjnej, weźmie udział w targach Milan Design Week, które odbywają się w dniach od 8 do 13 kwietnia. Studio, realizujące strategię Global Brand Design, zaprezentuje swój nowy projekt w unikalnej przestrzeni wystawienniczej w dzielnicy Tortona, która jest mekką światowego designu.

W oparciu o 200-letnie doświadczenie w przemyśle oraz 120-letnią tradycję projektowania samochodów, Peugeot otworzył w 2012 roku w Paryżu studio projektowe PEUGEOT DESIGN LAB z myślą o klientach spoza branży motoryzacyjnej.

Od tego momentu studio, realizujące strategię Global Brand Design, opracowało we współpracy z marką Pleyel rewolucyjny przedmiot: fortepian PEUGEOT DESIGN LAB dla firmy Pleyel. Efekt końcowy doskonałej współpracy pomiędzy dwiema firmami o dwustuletniej tradycji obalił kanony świata muzycznego zarówno pod względem koncepcji, zastosowanych materiałów jak i poprzez awangardowe wzornictwo przedmiotu. Fortepian ten będzie ustawiony w samym centrum stoiska wystawienniczego.

Peugeot Design Lab na targach Milad Design Week 2014

Aktualnie PEUGEOT DESIGN LAB współpracuje z nowymi klientami nad wzmocnieniem ich strategii marki oraz projektuje produkty w różnych dziedzinach, takich jak sport, lotnictwo, architektura i oprzyrządowanie.

Jednocześnie w dniach od 8 do 13 kwietnia PEUGEOT DESIGN LAB otworzy w Mediolanie swoje stoisko wystawiennicze, na którym odbędzie się światowa premiera nowego dzieła studia, będącego niepowtarzalnym połączeniem dwóch światów: środowiska naturalnego i zaawansowanej technologii.

Peugeot Design Lab na targach Milad Design Week 2014

Peugeot Design Lab - Rys historyczny.

Oficjalna strona Peugeot Design Lab.

źródło: bank prasowy