Publikacje prasowe

Ofensywa SUV-ów i 3 światowe premiery PEUGEOT na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2016 w Paryżu.

23.09.2016

Ofensywa SUV-ów i 3 światowe premiery PEUGEOT na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2016 w Paryżu.

Po niezwykle udanych debiutach rynkowych w pierwszym półroczu PEUGEOT może z ufnością patrzeć na drugą część roku:
- Niemalejący sukces PEUGEOT 308, bestsellera marki, który uplasował się na podium w segmencie C w Europie. Model ten w znacznej mierze przyczynił się do wzbogacenia wyposażenia samochodów marki - wersje GT Line, GT i GTi by Peugeot Sport stanowią blisko 20% mixu sprzedaży,
- Sukces PEUGEOT 208, który został poddany w ubiegłym roku restylingowi - wzrost sprzedaży w Europie o 15%,
- Sukces nowego SUV-a PEUGEOT 2008, wprowadzonego w czerwcu br., który zajmuje drugie miejsce w swoim segmencie w Europie,
- Pozycja europejskiego lidera pod względem zaawansowanych technologii i ochrony środowiska: pierwsze miejsce wśród marek skierowanych do szerokiego grona odbiorców w klasyfikacji emisji CO2 ze średnią 101,6 g/km. 34 wersje samochodów osobowych i 7 wersji samochodów dostawczych to "best in class" pod względem emisji CO2. Już po raz drugi z rzędu PEUGEOT zdobył tytuł Engine of the Year przyznany 3-cylindrowej, turbodoładowanej wersji silnika benzynowego PureTech.

PEUGEOT przygotowuje trzy światowe premiery na tegoroczny salon w Paryżu. Stanowią one najlepszy dowód ofensywy SUV-ów marki w różnych obszarach: obok bardzo oczekiwanych nowych PEUGEOT 3008 i PEUGEOT 5008, publiczność będzie mogła zobaczyć niesamowity model PEUGEOT 3008 DKR, który świadczy o ambicjach Peugeot Sport w Rajdzie Dakar 2017.

STOISKO MARKI PEUGEOT NA PARYSKIM SALONIE: OFENSYWA SUV-ÓW I JESZCZE MOCNIEJSZE DOZNANIA Z JAZDY

Tegoroczne stoisko PEUGEOT o powierzchni ponad 3 600 m2 zwraca uwagę ciekawą architekturą i stylizacją utrzymaną w mosiężno-czarnej kolorystyce. Odwiedzający będą mogli tu zobaczyć:
- Trzy samochody zaprezentowane po raz pierwszy na świecie: nowe PEUGEOT 3008 i 5008 oraz PEUGEOT 3008 DKR,
- Nowy PEUGEOT 2008 uzupełniający gamę SUV-ów PEUGEOT,
- W części stoiska poświęconej sportowi pojawią się samochody 308 GTi by Peugeot Sport i 208 GTi by Peugeot Sport oraz wyczynowe modele: PEUGEOT 3008 DKR i PEUGEOT 208 WRX,
- W części stoiska, której tematem są zaawansowane technologie prezentowana jest gama wydajnych silników PureTech i BlueHDi, skrzynia biegów EAT6 oraz samochód koncepcyjny PEUGEOT 308 R HYbrid z napędem o mocy 500 KM,
- Concept car PEUGEOT FRACTAL, elektryczne miejskie coupé, które pokazuje, jak może wyglądać w przyszłości PEUGEOT i-Cocpkit® z przestrzennym dźwiękiem,
- Dostępną obecnie we wszystkich modelach gamy od PEUGEOT 108 po 508 wersję GT LINE, zwracającą uwagę eleganckim i sportowym wykończeniem,
- Gamę Roland Garros obejmującą PEUGEOT 108 TOP ! i 208 Roland Garros,
- Gamę Business z nowym PEUGEOT Travellerem i PEUGEOT 508 Business,
- Kompleksowe rozwiązanie w zakresie mobilności Electric Box obejmujące PEUGEOT iOn i rower ze wspomaganiem elektrycznym. Tego lata oferta została poszerzona o elektrycznego PEUGEOT PARTNERA,
- Dwu- i trójkołowe pojazdy - skutery PEUGEOT Django i Metropolis, rowery i hulajnoga ze wspomaganiem elektrycznym PEUGEOT e-kick.

Stoisko marki daje również możliwość zanurzenia się w klimatach nowego PEUGEOT 3008. Poświęcono mu specjalną strefę, w której odwiedzający będą mogli zobaczyć:
- Nową koncepcję miejsca kierowcy - nowy PEUGEOT i-Cockpit®,
- Korzystając z kasku wirtualnej rzeczywistości, będzie można doświadczyć pełnego złudzenia przebywania w nowym PEUGEOT i-Cockpit®, a także zapoznać się z systemami wspomagającymi prowadzenie, takimi jak aktywny regulator prędkości z funkcją stop (w wersji z automatyczną skrzynią biegów EAT6) czy Hill Assist Descent Control (HADC) ułatwiający kontrolę prędkości na zjazdach,
- Dwie strefy "Boost" i "Relax" wyposażone w masujące obrotowe fotele, stand z zapachami i rozpylacz zapachów Aérodrive i Harmonie Wood,
- Strefę dźwięku FOCAL® - zapewniające wyjątkowo wierny dźwięk systemy nagłośnienia tej marki pojawią się po raz pierwszy na świecie w nowym PEUGEOT 3008.

Odwiedzający będą mogli również skorzystać ze strefy lounge i zapoznać się ze wszystkimi usługami MYPEUGEOT.

NOWE PEUGEOT 2008, 3008 I 5008: OFENSYWA SUV-ÓW

Ten rok jest na całym świecie rokiem ofensywy marki w segmencie SUV-ów. PEUGEOT wprowadził aż pięć nowych modeli SUV. Po nowym PEUGEOT 2008 w Europie i pojawieniu się nowej generacji PEUGEOT 3008 w Chinach w pierwszym półroczu, niespełna miesiąc temu marka zaprezentowała w Chinach PEUGEOT 4008. Na paryskim salonie będą zaś miały miejsce dwie światowe premiery nowych SUV-ów: PEUGEOT 3008 i 5008.

Nowy PEUGEOT 2008 - kompaktowy SUV marki

Od samego początku model ten cieszył się dużym uznaniem klientów ze względu na swoją elegancję i zalety jezdne. W 2016 roku nowy PEUGEOT 2008 przyjmuje typową dla SUV-ów zdecydowaną stylistykę, zarazem wyrazistą i atrakcyjną.
Nowa wersja GT Line, dostępna obecnie we wszystkich modelach, oferuje klimat sportowej elegancji. PEUGEOT i-Cockpit® to gwarancja niespotykanych doznań z jazdy. Zapewnia intuicyjne i dynamiczne, a jednocześnie w pełni bezpieczne prowadzenie samochodu.

Nowy PEUGEOT 2008 zachwyca zachowaniem na drodze. Samochód jest wyposażony w system kontroli napędu Grip Control, który okazuje się niezwykle uniwersalny i skuteczny w każdym terenie.
W wyposażeniu PEUGEOT 2008 pojawia się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLink® i Apple CarplayTM, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist, które są rzadkością w tym segmencie. Gama 2008 jest wyposażona w silniki Euro6 PureTech i BlueHDi - oferta obejmuje cztery jednostki "best in class" w ich segmentach.
Produkowany w Miluzie model zajmuje drugie miejsce w swoim segmencie w Europie, a wśród samochodów z silnikami benzynowymi - pierwsze. Otrzymał znak "Origine France Garantie" wyróżniający francuskie produkty.

Nowy PEUGEOT 3008 - PEUGEOT dokonuje przełomu w segmencie SUV-ów klasy C

Ten bardzo oczekiwany model pojawia się w segmencie SUV-ów klasy C, który obecnie przeżywa na całym świecie dynamiczną ekspansję. Model ten stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami - spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji, oryginalnym, ciekawym designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Nowy SUV PEUGEOT 3008 ma ambicję zdobycia liczącej się pozycji na tym rynku. Nowy model to także cała paleta oszczędnych silników o wysokich osiągach i zróżnicowana gama wersji łącznie z dynamicznymi GT i GT Line. Nowy PEUGEOT 3008 jest symbolem nowej gamy SUV-ów.
Produkowany w Sochaux model, wyróżniony znakiem "Origine France Garantie" zostanie wprowadzony na rynki całego świata w ciągu kilku tygodni po Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu.

Nowy PEUGEOT 5008 - nadchodzi nowa era SUV-ów

Nazwa modelu jest ta sama, ale koncepcja całkowicie nowa - nowy PEUGEOT 5008 tworzy nową kategorię dużych 7-miejscowych SUV-ów klasy C i dysponuje mocnymi argumentami na tym obiecującym rynku.
Nowy SUV PEUGEOT 5008, zbudowany na modułowej platformie EMP2, jest wyposażony w spektakularny PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji i liczne zaawansowane technologicznie systemy. Pod dynamiczną i elegancką linią kryje się wręcz modelowa funkcjonalność. Dysponujący 7 indywidualnymi fotelami nowy PEUGEOT 5008 jest pierwszym SUV-em, który dorównuje możliwościami konfiguracji wnętrza vanom. W drugim rzędzie wszyscy pasażerowie dysponują indywidualnymi, identycznymi siedzeniami, których ustawienia można regulować. Można je również złożyć. Także w trzecim rzędzie mamy składane siedzenia. Co najważniejsze, można je łatwo wyjąć, aby zwiększyć pojemność bagażnika do rekordowego poziomu 780 dm3 VDA210.
Nowy SUV PEUGEOT 5008 jest produkowany w Rennes. Zostanie zaprezentowany publiczności w Paryżu przed zaplanowanym na wiosnę 2017 roku wprowadzeniem go do sprzedaży.

PEUGEOT i-Cockpit® - nowa generacja innowacyjnej koncepcji miejsca kierowcy

Dążenie do zapewnienia kierowcy jeszcze większej przyjemności z jazdy skłoniło PEUGEOT do podjęcia prac nad zmianą architektury miejsca kierowcy, aby warunki prowadzenia auta były jak najlepsze.
Poszukiwania doprowadziły do powstania innowacyjnej koncepcji urządzenia wnętrza modeli Marki - PEUGEOT i-Cockpit®.
Składa się ona z kilku istotnych elementów które tworzą niepowtarzalną i niezwykle atrakcyjną całość.

PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji wprowadzony w nowych PEUGEOT 3008 i 5008, został wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne podnoszące komfort i bezpieczeństwo. W nowym wydaniu jeszcze bardziej niż przedtem odwołuje się do wszystkich naszych zmysłów:
- Jeszcze bardziej kompaktowa kierownica została przeprojektowana i posiada obecnie dwa spłaszczenia zapewniające lepszy chwyt. Dzięki mniejszym wymiarom dodatkowo zwiększa pole widzenia i ilość miejsca na nogi kierowcy.
- Zegary w polu widzenia drogi to obecnie panel cyfrowy o przekątnej 12,3" i futurystycznej linii. Kierowca może dowolnie zmieniać i personalizować jego ustawienia. Może na nim wyświetlić wszystkie informacje, jakie pragnie mieć bezpośrednio w polu widzenia. Będzie mógł się teraz w pełni skoncentrować na drodze - nie musi co chwila odrywać oczu. Wszystkie konfiguracje zwracają uwagę świetną estetyką animacji i przejść obrazu, które stanowią prawdziwą ucztę dla oka.
- Duży dotykowy ekran 8", wyświetlający rozmieszczone w intuicyjny sposób elementy sterowania systemami związanymi z komfortem, umożliwia w naturalny sposób obsługę wszystkich urządzeń pokładowych. Jest umieszczony pośrodku deski rozdzielczej. Jest to ekran pojemnościowy zapewniający większą czułość i łatwość obsługi.
Całości dopełnia środkowa konsola o starannie dopracowanych kształtach. Eleganckie, chromowane przełączniki typu "toggle switch" przyciągają uwagę, a ich metalowe wykończenie typu "soft touch" jest niezwykle przyjemne w dotyku.

Wystarczy wciśnięcie pojedynczego przycisku, by zmienić ustawienia różnych systemów oddziałujących na niemal wszystkie zmysły:
- Na wzrok poprzez sterowanie natężeniem oświetlenia i możliwość zmiany oświetlenia ambientowego,
- Na słuch poprzez odpowiedni dobór parametrów sygnałów dźwiękowych,
- Na dotyk poprzez wbudowaną w fotele rozbudowaną funkcję masażu,
- Na węch poprzez rozpylane zapachy.

Pasażerowie mają do wyboru dwie aranżacje: "Boost" dla kierowców lubiących jazdę dynamiczną oraz "Relax" dla kierowców preferujących bardziej spokojny styl jazdy. Oba tryby można w całości spersonalizować. Wynoszą one przyjemność odczuwaną przez kierowcę i pasażerów na niespotykany poziom - każda jazda staje się niepowtarzalnym, niezapomnianym doświadczeniem.

NOWY PEUGEOT 3008 DKR NA TRASIE RAJDU DAKAR 2017

Marka PEUGEOT rozpocznie sezon 2017 umocniona zwycięstwami w Rajdzie Dakar w styczniu br. (w Ameryce Południowej) oraz w rozegranym w lecie Rajdzie Jedwabnego Szlaku (Rosja, Kazachstan i Chiny).
Nowy PEUGEOT 3008 DKR zostanie udostępniony wszystkim czterem załogom Teamu Peugeot Total, tym samym co w zeszłym roku. Najbliższa edycja rajdu już teraz zapowiada się na bardzo wymagającą i ostrą.
Nowy model został zaprojektowany we współpracy z centrum stylu PEUGEOT. Jest to ekstremalna wizja nowego SUV-a 3008, podkreślająca jego charakterystyczne elementy i atletyczne proporcje, rzucające się w oczy w szczególności wtedy, gdy patrzymy na samochód pod kątem z tyłu. Stylistyka nadwozia wersji rajdowej pozostaje wierna zawadiackiej linii SUV-a. Uwagę zwraca czarna górna część nadwozia nad mocarnymi nadkolami i chromowana listwa biegnąca wzdłuż linii dachu. Przód i tył obu wersji jest podobny jeśli chodzi o reflektory, grill i tylny pas z czerwonymi "pazurami" świateł.
Pod względem technicznym, Peugeot Sport skoncentrował się w swoich pracach głównie nad zawieszeniem (amortyzatorami i geometrią kół), aby jeszcze bardziej poprawić zachowanie samochodu, a także nad układem chłodzenia i masą pojazdu. Udało się ją utrzymać na tym samym poziomie pomimo dodania wzmocnień konstrukcji oraz systemu klimatyzacji, który z pewnością spotka się z uznaniem kierowców i pilotów.

Dużo uwagi poświęcono również silnikowi. Dostosowano go przede wszystkim do nowego regulaminu FIA, który dla samochodów z napędem na dwa koła zmniejszył średnicę wlotu powietrza z 39 do 38 mm, co przekłada się na stratę około 20 koni mechanicznych. Konstruktorzy starali się w skompensować tę stratę, a także poprawić pracę silnika na niskich obrotach. Poświęcili również dużo wysiłku na zapewnienie większej niezawodności pracy osprzętu silnika.

Podobnie jak w 2015 r., próbą generalną dla Teamu Peugeot Total będzie Rajd Maroka (rozgrywany w dniach 3-7 października), w którym za kierownicą nowego PEUGEOT 3008 DKR zasiądzie Carlos SAINZ wspomagany przez Lucasa CRUZ'a. Będą im towarzyszyć Cyril DESPRES i David CASTERA, w aureoli sławy po pięknym zwycięstwie w Rajdzie Jedwabnego Szlaku - ostatnim oficjalnym występie PEUGEOT 2008 DKR.

Tegoroczne załogi: Stéphane PETERHANSEL / Jean-Paul COTTRET, Carlos SAINZ / Lucas CRUZ, Cyril DESPRES / David CASTERA i Sébastien LOEB / Daniel ELENA pojawią się na starcie Rajdu Dakar 2017 w czterech nowiutkich PEUGEOT 3008 DKR.

PEUGEOT MICRO e-KICK oraz PEUGEOT eF01*: OFERTA KOMPLEKSOWEJ MOBILNOŚCI

Oferta skutera z elektrycznym wspomaganiem napędu e-Kick oraz składanego roweru z elektrycznym wspomaganiem napędu eF01, jest odpowiedzią PEUGEOT na nowe wyzwania w zakresie transportu w miastach przy coraz bardziej ograniczonych możliwościach wjazdu do ich centrów.
- e-Kick i eF01 są przeznaczone dla klientów poszukujących środków lokomocji, z których można skorzystać po zaparkowaniu samochodu, by pokonać ostatnie kilka kilometrów trasy i dotrzeć do celu. Specjalnie opracowana stacja dokująca Dockstation pozwala na naładowanie w czasie jazdy roweru lub skutera umieszczonego w bagażniku samochodu wyposażonego w gniazdo 12 Volt,

- e-Kick i eF01 sprawiają, że trasę pokonuje się łatwo, płynnie i aktywnie. Ergonomiczna konstrukcja i innowacyjny system składania roweru opracowane przez PEUGEOT Design Lab ułatwiają zmianę w zależności od sposobu pokonywania trasy: pieszo, pociągiem i metrem,

- e-Kick i eF01 łączą się z większością smartfonów przy użyciu protokołu Bluetooth© Low Energy. Aplikacja MYPEUGEOT pozwala sprawdzić aktualny zasięg akumulatora.

Skuter z elektrycznym wspomaganiem napędu e-Kick jest owocem współpracy firm PEUGEOT i MICRO, światowego lidera segmentu skuterów od 20 lat.

Konstrukcja nisko osadzonej kierownicy opracowana przez PEUGEOT Design Lab jest estetyczna, a zarazem praktyczna. Składanie zajmuje kilka sekund i umożliwia toczenie skutera na jednym kole. Po złożeniu e-Kick ma niewielkie rozmiary, co umożliwia korzystanie z transportu zbiorowego.

Urządzenie "Motion Control" pozwala na dostosowanie siły elektrycznego wspomagania napędu do obciążenia i preferencji użytkownika. e-Kick może osiągnąć prędkość 25 km/h, posiada zasięg 12 kilometrów na baterii litowo-jonowej i waży 8,5 kg.

Składany rower ze wspomaganiem elektrycznym eF01 jest potwierdzeniem wieloletniego know-how marki PEUGEOT w konstruowaniu składanych rowerów.

PEUGEOT Design Lab skonstruował nowatorski układ kinematyczny: wystarczy 10 sekund i trzy ruchy, by złożyć lub rozłożyć rower. Złożony rower można łatwo przenieść dzięki uchwytowi wbudowanemu w ramę oraz dwóm kołom opartym o ziemię. Chronione patentem siodełko z pamięcią położenia pozwala na natychmiastowe przywrócenie jego idealnej pozycji po każdym rozłożeniu roweru.

Sprawny i bezpieczny rower eF01 osiąga prędkość 20 km/h i ma zasięg 30 kilometrów na baterii litowo-jonowej. Waży 17 kg i jest wyposażony w hamulce tarczowe zapewniające optymalne bezpieczeństwo jazdy.

*eF01: "e" od słowa Electric / "F" od słowa Folding (składany) / "01" oznaczenie najwyższej klasy

ROWER Z ELEKTRYCZNYM WSPOMAGANIEM PEUGEOT eU01s**: JAK SZYBCIEJ SIĘ PORUSZAĆ?

PEUGEOT wkracza w nową erę z ofertą roweru eU01s z elektrycznym wspomaganiem napędu umożliwiającym jazdę z prędkością 45km/h.

Osiągający prędkość 45 km/h, rower eU01s jest alternatywą dla tradycyjnych rowerów wspomaganych elektrycznie i skuterów: pozwala on marce na wzmocnienie oferty na tym przyszłościowym rynku.
Wszechstronny i skuteczny w użyciu rower eU01s jest przeznaczony do jazdy w mieście i po szosie. Jego użytkownik zyska dużo na czasie, przemieszczając się na trasie z domu do pracy i będzie czerpać wiele przyjemności z jazdy rekreacyjnej.

Dynamiczny i bezpieczny rower eU01s zapewnia optymalny zasięg: 75 lub 95 kilometrów dzięki baterii litowo-jonowej o pojemności 400 lub 500 Wh. Bezpieczeństwo i niezawodność gwarantują hamulce tarczowe średnicy 180 mm oraz przeniesienie napędu poprzez pasek bezobsługowy.

W celu optymalizacji trasy przejazdu, w opcji dostępna jest nawigacja 3D BOCH© Nyon.

**eU01s : "e" od słowa Electric / "U" od słowa Urban / "01" oznaczenie najwyższej klasy / "s" od słowa Speed (45 km/h)

PEUGEOT SCOOTERS PREZENTUJE DWIE NOWE WERSJE SWOICH FLAGOWYCH MODELI: PEUGEOT METROPOLIS RS SATIN TECHNIUM ORAZ DJANGO ID 125 cm3

Również w tym roku najstarsza na świecie marka zmotoryzowanych jednośladów będzie obecna na Międzynarodowym Salonie Samochodowym. Stanie się on okazją do zaprezentowania po raz pierwszy nowych wersji dwóch flagowych modeli: Peugeot Metropolis RS w nowym kolorze Satin Technium oraz modelu Django w nowej wersji ID stworzonej i przegłosowanej przez użytkowników Facebooka!

Peugeot Metropolis, najbardziej zaawansowany technologicznie na rynku trójkołowiec, będzie zaprezentowany w wersji RS. Nawiązujący swymi inspiracjami do świata samochodów jest jego realnym rozszerzeniem. Okazuje się idealny w codziennej eksploatacji i w naturalny sposób znajduje dla siebie miejsce na Międzynarodowym Salonie Samochodowym. Z pewnością zachwyci dżentelmenów żyjących w pośpiechu, poszukujących pojazdu niezawodnego, bezpiecznego a zarazem z klasą, który pozwoli na swobodne korzystanie z dróg przy uniknięciu pułapek ruchu ulicznego.

Dostępny do tej pory w kolorze Titanium, Peugeot Metropolis RS jest teraz oferowany w barwie Satin Technium: matowym jasnoszarym lakierze uwydatniającym kontrasty i rasowy design skutera zgodny z estetycznymi kanonami marki. Poza tym łatwo regulowana ręcznie i przyciemniana osłona przednia, czarne, szlifowane felgi, aluminiowa podłoga i sportowa rura wydechowa z nierdzewnej stali są elementami podkreślającymi elegancki, sportowy styl skutera.

Bogato wyposażony Peugeot Metropolis jest uznawany za najbardziej zaawansowany technologicznie skuter na rynku pod względem poziomu bezpieczeństwa i komfortu. Jest wyposażony w system "DTW" (Dual Tilting Wheels), hamulec postojowy sterowany elektrycznie, światła DRL (Day Running Light), inteligentny komputer pokładowy (stałe kontrolowanie ciśnienia w oponach, sygnał ostrzegawczy niedoboru ciśnienia, kontrola średniego zużycia paliwa, itd.) silnik 400i LFE (Low Friction Efficiency), a także w Smart Key, kluczyk elektroniczny wykrywany przez system pojazdu w promieniu 1,5 metra.

Django, którego dźwięczna nazwa przywołuje wrażenie przestrzeni i swobody, czerpie inspirację z kultowego dla marki modelu S55 z 1953 roku. Został zaprojektowany w atrakcyjnym stylu neo-retro. Pojazd występuje w czterech odmianach: Heritage, Sport, Evasion i Allure, które wyróżniają się na drodze atrakcyjnym wyglądem i rasowym stylem. Django to niezastąpiony towarzysz w miejskich wypadach, idealny dla każdego, dostępny w dwóch pojemnościach skokowych: 50 cm3 i 125 cm3. Stanowi przy tym właściwie rodzaj "concept scootera" - konfigurator Django ID dostępny na stronie internetowej Peugeot Scooters sprawia, że stworzenie pojazdu swych marzeń jest wreszcie możliwe. Do wyboru są 22 lakiery (jedno- lub dwukolorowe zestawienia), 7 rodzajów wykończenia siedziska, 3 wersje lusterek wstecznych, 2 rodzaje kedry na łączeniach elementów nadwozia i zarysów świateł, co daje ponad 110 000 różnych kombinacji.

Wszystkie wersje posiadają bogate wyposażenie dostępne w standardzie (płaska podłoga, dwa schowki zamykane na klucz, w tym jeden z gniazdem 12V, tablica rozdzielcza z elementami wyświetlania cyfrowego, oświetlenie LED, kufer na kask), a także liczne opcje podnoszące estetykę lub bezpieczeństwo.

Opracowany zgodnie z projektem stworzonym przez fanów marki Peugeot Scooters na Facebooku, model Django ID zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego jest pojazdem niepowtarzalnym. Górne części nadwozia są polakierowane w kolorze Vitamin Orange, a dolne w kolorze Mad Grey. Posiada ponadto siedzenie Evasion oraz osłonę Sport. Prezentowany egzemplarz jest wyposażony w silnik jednocylindrowy czterosuwowy o pojemności skokowej 125 cm3 chłodzony powietrzem, układ hamulcowy SBC (Synchro Bracking Concept), lusterko wsteczne Coque Ink Black, światła LED, przedni bagażnik, owiewkę przednią i oparcie dla pasażera.

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego pozostała część gamy Peugeot Scooters 125 cm3 jest prezentowana na ekspozycji jednośladów przed Pawilonem nr 1 przy Portes de Versailles.

BOUTIQUE I ANIMACJE

Oprócz zawsze atrakcyjnych miniatur pojazdów oraz młynków do kawy i pieprzu PEUGEOT, boutique przedstawia gamę produktów pod hasłem "Arts de la Table", jak również ostatnie realizacje PEUGEOT Design Lab w dziedzinie zegarków i zabawek, w tym najnowsze z nich inspirowane kultowym 402 coupé Darl'mat.

Wszystkie atrakcje PEUGEOT France są prezentowane na żywo na stronie http://news.peugeot.fr.

Źródło: Peugeot Polska