Publikacje prasowe

Nowy SUV PEUGEOT 2008 nagrodą w finałowej edycji cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016

20.07.2016

Nowy SUV PEUGEOT 2008 nagrodą w finałowej edycji cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016

W miniony weekend miała miejsce finałowa edycja cyklu Garmin Iron Triathlon, którego sponsorem strategicznym była marka Peugeot - fundator nagrody: nowego SUV-a PEUGEOT 2008. W tym roku gospodarzem wielkiego finału było miasto Elbląg, a na zawody zgłosiło się ponad 700 osób. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansie 1/4 IM lub 1/8 IM, a najmłodsi w biegach z serii Garmin Kids. Nowością w tym roku była możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynęła, druga jechała na rowerze, a trzecia biegła.

Centrum zawodów wraz ze strefą zmian, expo oraz biurem zawodów zlokalizowane było przy Bulwarze Zygmunta Augusta, nad rzeką Elbląg, w której odbył się etap pływacki. Wytyczenie trasy biegowej ulicami Starego Miasta oraz usytuowanie mety spowodowały, że były to niezwykle widowiskowe i atrakcyjne, zarówno dla zawodników, jak i kibiców, zawody.

Po starcie dzieci wyruszyli zawodnicy i zawodniczki mierzący się z krótszym triathlonem, a pierwsi na mecie zameldowali się Michał Ceklarz (UKS Tri-Team Rumia, 1:05:35) i Katarzyna Rumińska (MKS Delfin Malbork, 1:13:04).

Dziesięć minut później na trasę wyruszyli zawodnicy z głównego dystansu. Pierwszy z wody, wyszedł Sebastian Najmowicz z Tri NEGU. Drugi po pływaniu był Robert Karaś z LABOSPORT Team, a trzeci Filip Przymusiński z UAM Triathlon Poznań. Szybka trasa kolarska sprzyjała Marcinowi Ławickiemu (LABOSPORT Team MTS Lubin CCC), który jako pierwszy opuścił strefę zmian i ruszył na trasę biegową. Tuż za nim wybiegli Tomasz Szala (Airbike Armexim Development), Robert Karaś, Łukasz Kalaszczyński (KM Sport Team) i Filip Przymusiński.

Pierwszy na metę wbiegł Łukasz Kalaszczyński, który osiągnął czas 1:54:38. Drugie miejsce zajął Tomasz Szala (1:55:56), a na trzecim miejscu na podium w Elblągu stanął Marcin Ławicki z czasem 1:56:16.

Nowy SUV PEUGEOT 2008 nagrodą w finałowej edycji cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016

Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Czerwińska z Warszawy osiągając wynik 2:13:11. Po zaciętej rywalizacji na trasie, drugie miejsce przypadło Ewelinie Szabelskiej (Kuźnia Triathlonu, 2:16:43), a trzecie Paulinie Załuckiej z Kawa Kamp (2:18:07).

Główną klasyfikacją końcową Garmin Iron Triathlon 2016 jest "Battle of the sexes", czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). Klasyfikacja ta prowadzona jest oddzielnie dla dystansu 1/4 IM oraz dla 1/8 IM. W bitwie płci liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez Garmin Iron Triathlon 2016 na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez Garmin Iron Triathlon 2016 na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2015 roku. Który z zawodników będzie bliżej czasu Jana Frodeno (8:14:40) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Danieli Ryf (8:57:57) lub kto pokona ten czas z większą przewagą, zwycięży w klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 1/4 IM. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie. Analogicznie wyliczana jest klasyfikacja generalna cyklu na dystansie 1/8 IM, z tym że czasy czterech najlepszych imprez na tym dystansie porównywane są z czasami Mistrzów Świata z Zell am See z 2015 roku czyli z Janem Frodeno (3:51:19) i Danielą Ryf (4:11:34).

Bój o pierwsze miejsce w popularnym "Ironmanie na raty" w klasyfikacji "Battle of the sexes" wygrał Łukasz Kalaszczyński z czasem 7:56:58. Drugi w "generalce" był Tomasz Szala, który pokonał "Ironmana na raty" w czasie 8:09:17. Trzecie miejsce przypadło Filipowi Przymusińskiemu, a jego wynik końcowy po czterech najlepszych "ćwiartkach" to 8:31:17. Na krótszym dystansie zwyciężyła Marta Łagownik osiągając czas łączny z czterech najlepszych imprez 4:51:36, wyprzedzając Szymona Dzika, który uzyskał wynik 4:39:44, natomiast trzecie miejsce w "Battle of the sexes" przypadło Maksymilianowi Świderskiemu (4:46:10).

Klasyfikację drużynową cyklu Garmin Iron Triathlon 2016 wygrał Labosport Team z łącznym czasem 42:48:03. Drugie miejsce przypadło drużynie Kuźnia Triathlonu (46:58:44), a trzecie Tri Negu (50:48:04).

Jak co roku podczas finałowej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon, zawodnicy, którzy ukończyli minimum cztery imprezy wchodzące w skład GIT 2016, brali udział w zawodach "Kto pierwszy, ten lepszy" i stanęli przed szansą wygrania ufundowanego przez PEUGEOT Polska nowego SUV-a PEUGEOT 2008, który właśnie zadebiutował na polskim rynku. Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszła Katarzyna Baran i to właśnie do niej trafi nowe auto.

Nowy SUV PEUGEOT 2008 nagrodą w finałowej edycji cyklu GARMIN Iron Triathlon 2016

Nowy SUV PEUGEOT 2008 był dla inżynierów PEUGEOT Sport inspiracją przy konstrukcji zwycięskiego PEUGEOT 2008 DKR. Jest to więc idealny samochód dla zwyciężczyni.

.

PEUGEOT 2008 już w momencie pojawienia się na rynku w 2013 r. szybko zdobył uznanie klientów dzięki charakterystycznemu stylowi i pewnemu zachowaniu na drodze. Łączna sprzedaż na całym świecie wyniosła 585 tys. sztuk (wg danych na koniec marca 2016), a przejawem sukcesu sprzedażowego w Europie było miejsce wśród trzech najpopularniejszych modeli w tym segmencie.

Dziś PEUGEOT 2008 pokazuje nową mocniejszą, atrakcyjną i wyrazistą stylistykę SUV-a, która ma mu pomóc w umocnieniu jego pozycji rynkowej. Poszerzone nadkola, nowy grill i osłony podwozia, ale też nowy kolor lakieru Czerwony Ultimate podkreślają emanującą z sylwetki moc i solidną konstrukcję. Znany już polskim klientom PEUGEOT i-Cockpit® idealnie oddaje styl jazdy modelem 2008 łączącym intuicyjność, dynamikę i bezpieczeństwo.

Grip Control, system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, zapewnia nowemu modelowi sprawne poruszanie się w każdym terenie. Dlatego też PEUGEOT 2008 z opcją Grip Control jest wyposażony w specjalne opony całoroczne Mud & Snow, przystosowane również do jazdy w zimie.

W wyposażeniu PEUGEOT 2008 pojawiła się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLinkTM i Apple Carplay®, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist, które w tym segmencie są rzadkością.

Nagrodę przekazał Tomasz Chodkiewicz - Dyrektor Sprzedaży do Firm Peugeot Citroën DS, który również wziął udział, jako zawodnik, w ostatniej edycji GARMIN Iron Triathlon 2016 w Elblągu - wystartował na dystansie 1/4 IM.

Źródło: Peugeot Polska