Publikacje prasowe

banner o firmie JD Kulej salon-serwis Peugeot

Niezawodność modeli Peugeot uznana w Niemczech

ADAC, pierwsze w Europie stowarzyszenie samochodowe, opublikowało coroczny bilans statystyczny awarii samochodów. Dane za rok 2010, opierające się na analizie 4,25 milionów przeprowadzonych w zeszłym roku napraw wśród członków przynależących do niemieckiego klubu samochodowego, potwierdzają wysoki poziom niezawodności modeli Peugeot.
Wśród aktualnie sprzedawanych na rynku niemieckim pojazdów, tych uwzględnionych w raporcie ADAC w zależności od wielkości parku samochodowego w Niemczech w 2010, modele samochodów produkowanych przez Peugeot cieszą się dużym uznaniem.
Modele 107, 207 i 308 zdobyły miejsce na podium w swoich kategoriach. Niedawno wylansowane modele 3008 i 5008 nie osiągnęły jeszcze w 2010 wystarczająco dużej ilości egzemplarzy, pozwalającej na uwzględnienie ich w badaniach ADAC.
Model 207 znajduje się na drugim miejscu (spośród 23), i na pierwszym wśród samochodów importowanych, w kategorii samochodów "kompaktowych". Stowarzyszenie ADAC przyznało w 2010 roku, czwarty raz z rzędu, modelowi 207 maksymalną notę "+ +".
W klasie samochodów średnich i mniejszych, model 308 zajął trzecie miejsce na podium w 2010 r, wśród 29 uwzględnionych przez ADAC modeli. Pierwszy wśród samochodów importowanych, model ten jest jedynym nie-niemieckim, który znalazł się w pierwszej piątce. Model 308, który w statystykach awarii ADAC uwzględniany jest od 2008 roku, otrzymał po raz drugi z rzędu, notę "++".
Peugeot 107 nie odstaje od grupy, zajmując trzecie miejsce (wśród 13 innych modeli) w kategorii super-kompaktów.
Dzięki powyższemu, firma Peugeot jest jedyną marką, wśród marek importowanych, która zdobyła trzy miejsca na "podium" w statystykach niezawodności opracowanych przez ADAC 2010.
Statystyki awarii opracowane przez ADAC uwzględniają wszystkie incydenty natury technicznej powodujące unieruchomienie pojazdu. Dzięki 17 milionom członków przynależących do automobilklubu, analizy i statystki ADAC opierają się na wyjątkowej na skalę europejską bazie danych.

Kontakt dla prasy www.peugeot-pressepro.com

Martin ALLOITEAU \ +33 (0)6 82 67 80 02 martin.alloiteau@peugeot.com

Peugeot
Obecna w 160 państwach, 10 000 punktów kontaktowych, firma Peugeot to połączenie wymogów i emocji. W 2010 roku, w roku, w którym obchodzoną 200 urodziny założenia firmy Peugeot potwierdziła swoje przewodnictwo jako francuskiej marki samochodowej obecnej na świecie. W światowej klasyfikacji marek samochodowych zdobyła wysokie (dziewiąte) miejsce a sprzedaż samochodów wyniosła 2 142 000 egzemplarzy. Firma Peugeot to jedyna firma posiadająca w swojej ofercie środki gwarantujące pełną mobilność: od samochodów osobowych i użytkowych, przez skutery, rowery i szeroką ofertę usług, w tym usługi mobilności Mu.