Publikacje prasowe

"Francuz" z dużym bagażnikiem - Peugeot 308 SW

04.03.2014

Peugeot 308 SW - Francuz z dużym bagażnikiem

Francuska marka podkreśla, że kompaktowy Peugeot 308 SW nowej generacji dysponuje bagażnikiem, który w tym segmencie rynku jest jednym z największych. Jest on ponadto wyjątkowo funkcjonalny ze względu na możliwość zwiększenia powierzchni.

Wymiary nowego Peugeot 308 SW (4585 mm długości; 1804 mm szerokości; 1471 mm wysokości) pozwalają temu modelowi spełnić najważniejsze oczekiwania nabywców kombi z tego segmentu, zwłaszcza dotyczące ilości miejsca w środku i pojemności bagażnika.

Pojemność bagażnika pod tylną półką wynosi 610 dm3 VDA (660 litrów), podzielonych w następujący sposób:
- 556 dm3 VDA (lub 590 litrów) nad podłogą bagażnika
- 54 dm3 VDA (lub 70 litrów) w schowkach pod podłogą.

W egzemplarzach wyposażonych w dojazdowe koło zapasowe ilość miejsca dostępnego pod podłogą zmniejsza się o 47 dm3 VDA.

Płaski bagażnik. Łatwo i szybko.

Peugeot 308 SW jest seryjnie wyposażony w tylną kanapę Magic Flat, która według producenta jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. System umożliwia błyskawiczne złożenie obu części tylnej ławki za pomocą dwóch łatwo dostępnych dźwigni z boku bagażnika.

Dzięki automatycznie składaniu tylnego siedziska w mgnieniu oka możemy uzyskać płaską powierzchnię i zwiększyć pojemność bagażnika do 1660 dm3 VDA, w tym:
- 1606 dm3 VDA nad podłogą
- 54 dm3 VDA pod podłogą bagażnika.

Zalety tego rozwiązania nie ograniczają się do zwiększenia pojemności bagażnika. Peugeot 308 SW może się poszczycić wyjątkowo praktycznym i ustawnym bagażnikiem:
- starannie wykończony otwór bagażnika ma prosty kształt, zapewniający maksymalną szerokość załadunku (ponad 1,06 m aż do tylnej półki);
- długość bagażnika mierzona do oparcia tylnej ławki wynosi 1,07 m;
- różnica wysokości między progiem a podłogą bagażnika wynosi jedynie 33 mm. Jest to jeden z najniższej położonych progów na rynku, co zdecydowanie ułatwia załadunek i wyładunek;
- ścianki bagażnika mają idealnie prosty kształt, a tylne nadkola jedynie nieznacznie wchodzą w przestrzeń bagażnika. Po obu stronach podzielono przestrzeń bagażnika na mniejsze części za pomocą składanych przegród, a elastyczna taśma na lewej ściance umożliwia zamocowanie drobnych przedmiotów;
- dostępne są również aluminiowe szyny zabezpieczające podłogę bagażnika. Są one wyposażone w cztery ruchome, metalowe zaczepy umożliwiające mocowanie dużych przedmiotów;
- roleta bagażnika jest bardzo łatwa w obsłudze;
- pod podłogą bagażnika wygospodarowano schowek na roletę i zaczepy mocujące, które można ułożyć w specjalnie wyprofilowanych miejscach.

Zobacz też artykuł Nowy Peugeot 308 Samochodem Roku 2014.

źródło:samar.pl