Publikacje prasowe

Crossover Peugeot lubiany przez kobiety

17.02.2014

Crossover Peugeot lubiany przez kobiety

W miniony piątek w czasie uroczystej gali wręczenia nagród za Kobiecy Samochód Roku Twojego Stylu, Peugeot 2008 został jako jedyny model wyróżniony nagrodą aż w dwóch kategoriach.

Peugeot 2008 został wybrany przez jury konkursu Kobiecym Samochodem Roku 2013 miesięcznika Twój Styl w kategoriach "samochód miejski", a także w kategorii "samochód z wizją". Konkurs został zorganizowany przez redakcję Twojego Stylu już po raz siódmy.

Kategoria pojazdów miejskich, w której jury doceniło Peugeot, to od lat pole zmagań i olbrzymiej konkurencji producentów samochodów. Coraz bardziej zakorkowane ulice miast, kryteria ekonomiczne i ekologiczne przy zakupie samochodu kierują zainteresowanie użytkowników na auta, które są wielozadaniowe i świetnie łączą zróżnicowane potrzeby.

Crossover Peugeot 2008 dzięki swym kompaktowym wymiarom i zwiększonemu prześwitowi, ale też atrakcyjnemu stylowi łączy zalety użytkowe z satysfakcją posiadania wyróżniającego w tłumie samochodu.

Cennik Peugeot 2008

Nagroda za "auto z wizją" jest z kolei dowodem uznania za nowej koncepcji ergonomii deski rozdzielczej (Peugeot i-Cockpit), która stała się już znakiem rozpoznawczym najnowszej rodziny modeli marki znad Sekwany. I-Cockpit Peugeot 2008 to: kompaktowa kierownica, zegary w polu widzenia drogi, podwyższona konsola środkowa oraz wielofunkcyjny ekran dotykowy.

Statuetki w obu kategoriach w imieniu marki odebrał rzecznik prasowy Peugeot Polska, Tomasz Mucha. Dziękując za wyróżnienie Tomasz Mucha powiedział: "Wybór Peugeot 2008 w segmencie, w którym model ten nie ma swego poprzednika, świadczy o umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby klientów i dowodem na know-how Peugeot. Z kolei wyróżnienie za wizję jest dowodem uznania za nową ergonomie wypracowaną przez Peugeot w służbie bezpieczeństwa i przyjemności prowadzenia samochodu".

Przypomnijmy, iż to już trzecia polska nagroda dla crossovera Peugeot 2008. Wcześniej model został uhonorowany tytułem Złotej Kierownicy w konkursie Auto Świata 2013.

źródło: samar.pl